İçeriğe geç

 MATEMATİK ÖZEL DERS

0505 303 00 66   0553 865 1986

YENİ NESİL SORULAR ARTIK ÇOK KOLAY

Matematik özel derslerinin yeni nesil sorularla zorlaşmasını değil, öğrencilerimizin en hızlı ve kolay bir şekilde çözmesi için en doğru programları uyguluyoruz. Yeni nesil matematik soruları artık bir sorun olmayacak.

GEOMETRİ ÖZEL DERS

Şekillere birde farklı perspektiften bakın, Aslında hiç biri göründüğü kadar karmaşık değil. Uzmanlarımız size yol göstersin.

SADECE MATEMATİK DEĞİL TÜM DERSLER İÇİN BİREBİR ÖZEL DERS VERMEKTEYİZ.

Matematik özel ders veren öğretmenler olarak ilkokul, Ortaokul, Lise okula takviye. LGS AYT TYT DGS KPSS YKS Sınavlarına hazırlık matematik özel ders veriyoruz. Ankara ilinde başta Çankaya, Keçiören, Etimesgut ve Yenimahalle ve tüm ilçelere evde Özel Ders vermekteyiz. Matematik dersi eğitim hayatının her evresinde var olan ve eğitim hayatları süresince öğrenciler için belirleyici bir derstir. Gerek ilkokul, ortaokul gerekse lise müfredatında yoğun bir kredi ve konu genişliğine sahip olan Matematik dersi, öğrencinin okul puanını da doğrudan etkilemektedir. Siz de ilkokul, Ortaokul, Lise takviye ve LGS, YKS, TYT, AYT, DGS gibi birçok sınıf ve Sınava hazırlık için. İster evinizde isterseniz Online çevrim içi matematik özel ders veriyoruz.

matematik özel ders

matematik özel ders

Matematik Özel Dersi İçin Faydalı Bilgiler:

Bu kılavuzda yer alan dokuz strateji şunlardır:
1. Bir çalışma programı yapın
2. Bir matematik defteri tutun
3. Ders kitabınızı dersten önce okuyun
4. Ders kitabı örnekleri yapın
5. Matematiksel formülleri yazın
6. Daha önce çalışılan kavramları tekrar ziyaret edin
7. Kavramları ve prosedürleri özetleyin
8. Bir sınav veya testten önce tekrar okuyun
9. Kısa sınav yapın ve düzeltmeleri test edin

Bu stratejiyi kullanmanın iki yolu vardır:
1) Bölümün sonundaki ödev alıştırmalarını yapmadan önce bölümdeki tüm örnekleri okuyun ve yapın.
2) Bir kavramla ilgili örnekleri okuyun ve yapın, ardından o kavramla ilgili bazı ödev alıştırmalarını yapın ve ödev alıştırmalarında okuma/yapma örnekleri arasında gidip gelin.

Matematik Dersi Ev ödevi yapmakla ilgili bir not:

Alıştırmaları sadece problem setinin başında yapmayın. Genellikle, ilerledikçe egzersizler zorlaşır. İlk başta basitten zora doğru her birinden bazılarını yapmak, sonra geri dönüp atladıklarınızı yapmak en iyisidir. Ödevinizi yaparken, özellikle sizin için tam olarak net olmayan kavramlar hakkında kendinize notlar alın. Bir sonraki sınıf toplantınızda bu sorunları sorabilirsiniz.

Yapabildiğin kadar pratik yap

Matematik, elle tutulan bir konudur. Sadece bölümleri ‘öğrenemezsiniz’, kavramları anlamanız ve ardından pratik yapmaya devam etmeniz gerekir. Hemen 1. günden itibaren pratik yapmaya başlamak idealdir. Bu şekilde, sınav geldiğinde iyi bir şekilde pratik yapmış olursunuz. İçerik açısından ağır konular çalışırken, biraz Matematik alıştırması yapabilirsiniz, böylece bunaltıcı olmaz.

Örnekleri çözerek başlayın

Karmaşık problemleri çözerek başlamayın. Bölümü yeni anladıysan, sabit toplamları çözmek sana yanlış cevap verecek ve cesaretini kıracaktır. Hatta Matematikten biraz daha nefret etmene neden olabilir. Bunun yerine, basit başlayın. Ders kitabınızdaki örnekleri çözün. Elden önce cevaba bakmadığınızdan emin olun. Çözdükten sonra, bunu ders kitabı çözümüyle veya kullandığınız referans kitapla karşılaştırın. Sadece ana cevap değil, tüm adımlarınızın doğru olup olmadığına bakın. Tüm adımları doğru attığınızda, daha basit sorunların üstesinden gelmeye hazırsınız. Bunları öğrendikten sonra zor olanlara geçebilirsiniz.