İçeriğe geç
Anasayfa » Eryaman Özel Ders Merkezi – Birebir Özel Ders

Eryaman Özel Ders Merkezi – Birebir Özel Ders

Eryaman Özel Ders

0505 303 00 66   0553 865 1986

Eryaman Özel Ders Merkezi, Ankyra Eğitim Danışmanlık ve Birebir Özel Ders Merkezine bağlı bir eğitim kurumudur. Kızılay’da ofisimiz bulunmaktadır. Ayrıca Ankara’nın her yerine evlerinize birebir özel ders için öğretmenlerimiz gelmektedir.

Eryaman Matematik Özel Ders başta olmak üzere, tüm dersler için birebir özel ders hizmeti vermekteyiz. Ders merkezimizde bulunan tüm öğretmenler, lisanslı formasyonlu öğretmenlerdir. Bünyemizde üniversite öğrencisi veya başka bölüm mezunu kimse eğitimci olarak bulunmamaktadır!!

Sizlere ayrıca matematik dersine çalışma yöntemlerinden birkaçını detaylı olarak açıklamaktayız. Öğretmenlerimiz de bu yöntemleri sizlere anlatacaklardır.

Eryaman Tüm Dersler İçin Özel Ders Hizmeti Vermekteyiz.

Ders Çalışma Programı Hakkında Bilgilendirme:

Matematik muhtemelen tüm dünyada en çok şikayet edilen konulardan biridir. Matematiği sevmeyen öğrenciler, konu sınavlar ve hatta ev ödevleri olduğunda, ödevleri zor ya da sıkıcı bularak ve hiç iyi olmadıklarını söyleyerek genellikle yüksek düzeyde stresle karşılaşırlar.

Üniversitedeki bölümlerin çoğunda matematik gereksinimi olduğundan matematikten kaçamazlar. Bu şartı yerine getirmek için hangi kursu seçerlerse seçsinler, konuyla ilgili bazı temel bilgilere ihtiyaç duyacaklar.

Okulda her zaman matematikle uğraştıysanız, konuyla ilgili güçlü bir temeliniz olmadığı için üniversite düzeyinde bir ders aldığınızda daha da zor olabilmektedir. Ama çalışmaya istekliysen matematik gerçekten imkansız değil. Öğrenciler, formülleri ve ilkeleri anlamak için zaman ayırmadıkları, temel bilgilerde uzmanlaşmadıkları veya yeterince pratik yapmadıkları için konuyu genellikle sıkıcı veya zor bulurlar.

İşte bu gereksinimi karşılayabilmeniz ve çok fazla strese girmeden sınıfı geçebilmeniz için matematiği etkili bir şekilde çalışmak için bazı ipuçları:

eryaman özel ders

eryaman özel ders

Pratik yapın, pratik yapın ve daha fazla pratik yapın!

Eryaman Birebir Özel Ders

Bu bir sır değil, genel bir öğrenci konusu. Matematik çok ezberlenecek bir ders değildir bildiğiniz üzere.

Öğretmenlik uygulaması ve öğretimi doğrudan gelen olarak kazanılabilmektedir. Ayrıca genel olarak tercih edilen ve sizin için düşünülen seçenekler daha çok insan olmanıza yardımcı olur.

Sorunları çözmek çok fazla pratik gerektirecek ve ne kadar çok pratik o kadar iyi – özellikle de hiçbir zaman tam olarak anlaşılmadıysa. Matematikte zayıfsanız, eğitici eğitim almak için eğitimsiz alıştırmalar indirerek güçlenin.

Ödevini Bitir!

Kit için öğrendiklerinizi uygulamanın çok önemli olduğunu söylemeye gerek yok.

Bu, zihninizi gözden geçirmek için matematikle ilgili. Her dersten sonra ödevlerinizi tamamlarsanız, konsepte hakim olmanız ve sorunlu alanlarınızı belirlemeniz daha kolay olacaktır.

Kapsamlı notlar alın

Bir derste veya eğitimdeyken, profesörünüzün söylediklerini ayrıntılı olarak not edin. Örnekleri veya formülleri tahtaya kopyalamak yerine, profesörünüzün size verdiği açıklamaları ve ipuçlarını not edin.

Daha sonra, notlarınızı gözden geçirdiğinizde veya ödevinizi yaptığınızda, bu notlar zor bir problemi çözmek için tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Çünkü profesörünüzün bununla başa çıkmak hakkında söylediklerini hatırlayabileceksiniz.

Ayrıca, matematik aktif öğrenmeyi teşvik eder, böylece dersi dinlerken etkileşime geçebilir ve daha sonra yetişmeye çalışmak yerine materyali daha iyi özümleyebilirsiniz.

Yardım İsteyin

Eryaman Özel Ders Ücretleri

Eğitim aktif öğrenmeyi kazanır, alıştırma eğitimi alırken öğrenirsiniz ve daha sonra yetişmeye daha iyi özümseyebilirsiniz.

Okuldayken yardım istemekten asla korkmayın.

Matematik birikimli bir konudur. Yani güçlü bir temele ihtiyacınız olacak veya hızlı bir şekilde geride kalacaksınız. Derste soru sorma cesaretini bulamıyorsan sorun değil. Ama dersten sonra, ders sırasında veya mesai saatleri içinde hocana her zaman başvurabilirsin.

Bazı kurslarda, profesörünüz çok meşgulse yardım isteyebileceğiniz öğretim asistanları da vardır. Çözemediğiniz bir sorunla karşılaştığınızda, onlardan yardım isteyin, böylece dönem bitmeden çözebilirsiniz ve kafanız karışır.

Ayrıca akranlarınızdan yardım alabilir, gerçekten zorlanıyorsanız özel ders arayabilirsiniz. Ya da sorunları birlikte tartışabileceğiniz bir çalışma grubuna katılabilirsiniz. Bazen gerçekten anlamak için size farklı bir şekilde açıklanan bir şeye ihtiyacınız vardır. Biraz destek ve yardım, bir matematik dersinde uzmanlaşmak için ihtiyacınız olan şey olabilmektedir!

Kendine inan

Matematik Özel Ders

Kendine inanmak, başlı başına bir çalışma becerisi değildir. Ancak iyi bir matematik öğrencisi olmak için doğru tutum esastır. Küçük yaşta kendimize matematikte iyi olmadığımızı söylediğimizde kendimizi başarısız olmaya hazırlıyoruz.

Matematikte iyi olmadığınız veya çok sıkıcı olduğu inancını güçlendirerek, sınıfta sefil duygulara yol açan matematik kaygısı, stres ve düşük güven ile daha düşük bir akılda tutma oranı ve isteksizlik ile karşılaşmanız daha olasıdır. Becerilerinizi geliştirmek için yardım istemek.

Bu yüzden, dersin ilk gününden kendinize bunun YAPABİLECEĞİNİZ bir şey olduğunu söyleyin. Kendinize inanın, olumlu bir tutum sergileyin ve matematikte ilk düşündüğünüz kadar kötü olmadığınızı görebilirsiniz!

hoşuna gitti mi? O zaman seveceksin…