İçeriğe geç
Anasayfa » Ankara Okuma Yazma Özel Ders

Ankara Okuma Yazma Özel Ders

 Okuma Yazma Özel Ders

Eğitim ve öğretim hayatımızın başlangıcında en temel şey okuma yazma öğrenimidir. 1.sınıf okuma yazma için öğrencilerin temel kazanımlarının yapılacağı sınıftır. Bazı öğrenciler okumada zorlanabileceği gibi bazı öğrenciler de yazma da zorluk çekebilmektedir. 1.sınıf okuma yazma özel ders ile öğrencinin eksikleri hızla kapatılır. Ve sınıfta diğer arkadaşları ile uyum içerisinde eğitim hayatına devam etmesi sağlanır. Aynı durum diğer sınıflarda da yaşanmaktadır.

Yaz tatilinin ülkemizde uzun süre olmasından dolayı gerekli tekrarları yapmayan ya da yapamayan öğrenciler 1.sınıftaki kazanımları unutabilirler. 2.sınıf okuma yazma özel ders ile öğrencinin ilk yıl da öğrendiği bilgilerin hızlıca hatırlaması sağlanır. Bu durum her yıl tekrar edebilmektedir. Bunun için en önemli kazanım çocuklarımıza düzenli kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Bu durumda sürekli okuyan ve hatırlayan beyin daha yavaş unutacaktır.

İlköğretim Matematik Özel Ders

İlkokulda karşılaşabileceğimiz bir diğer problem de matematiktir. İlkokul matematik özel ders ile ; 1.sınıf matematik özel ders matematik, 2.sınıf özel ders matematik, 3.sınıf özel ders matematik, 4.sınıf özel ders matematik konularında öğrencinin seviyesi belirlenerek tüm eksikler program yapılarak kapatılır. Aynı zamanda okula destek ve öğrenci ilkokul ödev özel ders ile öğrencinin ödevleri zamanında yapılmaktadır. Bu sayede bu alışkanlığın kazanılması sağlanır. Bu süreçte öğrencinin neler yapması gerektiği, nasıl program izleyeceği ve derslerin zamanında yetiştirmesi için çalışmalar yapılmaktadır.

Okuma yazma kursu ya da okuma yazma özel ders sadece öğrenciler için değil yetişkin okuma yazma özel dersi de mevcuttur. Daha önce bir çok nedenle okuma yazma öğrenememiş yada unutmuş olan yetişkinler için okuma yazma özel dersi ile ilgili irtibata geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir